Föld Napja – A közös otthonunk ünnepe
Április 22. – egy nap, ami emlékeztet minket arra, hogy a Föld nem a miénk, hanem unokáinké.
Küldetésünk a természeti erőforrások védelme és a fenntartható fejlődés elősegítése. Programjaink az ökoszisztémák megőrzésére, a hulladékgazdálkodásra és az éghajlatváltozás hatásainak enyhítésére fókuszálnak, miközben növelik a környezeti tudatosságot.
Olyan programokat szervezünk, amelyek elősegítik a közösségek közötti párbeszédet, csökkentik az előítéleteket, és hozzájárulnak a társadalmi harmónia kialakításához. Hisszük, hogy a kulturális értékek megőrzése kulcsfontosságú a közösségek fejlődése szempontjából.
A közösségi kohézió erősítése és az alapvető emberi szükségletek biztosítása a társadalmi stabilitás alapfeltételei. Munkánk során támogatjuk a helyi közösségek önszerveződő kezdeményezéseit és megoldásokat kínálunk az élelmezés -és élelmezésbiztonság kérdéseire.
Az egészségmegőrzés és a gyógyító tevékenységek közösségeink jólétének alappillérei. Egyesületünk orvosi missziók, egészségügyi programok és közösségi kampányok révén dolgozik azon, hogy minél több embertársunk számára tegye lehetővé az egészséges életmód kialakítását.
A Földkelte Kulturális és Környezetvédelmi Egyesületet egy maroknyi lelkes fiatal alapította 2003-ban kisvárdai székhellyel.
Célunk, elősegíteni a fenntartható fejlődés folyamatát, a sokszínű kultúra megőrzését, az egészséges életmód kialakítását a társadalom minden szintjén egy élhetőbb, egységesebb világ megalapozása érdekében.
Együttműködő partnereinkkel közösen öt kontinensen is tevékenykedünk, hogy globálisan is hozzájáruljunk a változáshoz.
Évente több, mint 30 kulturális rendezvényt szervezünk együttműködő partnereinkkel közösen a hagyományok és művészetek ápolására.
Több, mint 30 országban működünk együtt helyi közösségekkel és szervezetekkel.
Évente több, mint 40 közösségi eseményt szervezünk együttműködő partnereinkkel közösen, helyi és nemzetközi szinten.
Évente több, mint 10.000 diákot érünk el környezetvédelmi és kulturális programjainkkal.
Eddig több, mint 150 önkéntest küldtünk ki fejlesztési projektekbe.
Évente több, mint 500.000+ embert érünk el programjainkkal és kampányainkkal.
Több, mint 100 partnerrel dolgozunk együtt a fenntarthatóság jegyében.
Április 22. – egy nap, ami emlékeztet minket arra, hogy a Föld nem a miénk, hanem unokáinké.
Egyesületünk képviseletében dr. Juhász Péter Gergő és Szeremley Csaba, valamit a kelet-kongói együttműködő szervezetünk (a VÉTO) képviseletében Christian Cito Cirhigiri vett részt azon a találkozón, melyen Azbej Tristan államtitkár úrral, a Hungary Helps - Magyarország segít vezetőjével folytatták tanácskozást.
A Ráday Házban mondtunk köszönetet a Magyarországi Református Egyháznak és a Hungary Helps - Magyarország segít szervezetének azért a támogatásért, melyet a lemészárolt kongói keresztények családjai megsegítésére nyújtottak.
Ma Egyesületünk elnöke, Dr. Juhász Péter Gergő, az Óbudai Egyetem Fenntartható Afrika kutatócsoportjának vezetője "Fenntartható Afrika" címmel tartott inspiráló és tartalmas előadást a diákok számára a kisvárdai Bessenyei György Gimnáziumban.
Az önkéntesség egyedülálló lehetőséget kínál: segíts másokon, miközben felfedezed a világot, megismered új kultúrák titkait, és életre szóló élményekkel gazdagodsz.
Legyen szó utazásról, közösségépítésről vagy személyes fejlődésről, az önkéntesség ajtót nyit számtalan kalandra. Tegyél valami igazán jelentőset – másokért és magadért!