Dávid Zambiából – XXXVIII. blogbejegyzés

2023.07.26

Tegnap este megérkeztünk Portugáliába! Miután közel 40 órát utaztunk repülővel, taxival, busszal, gyalog és végül vonattal, baromira fáradtan...de végre beestünk az ajtón, majd az ágyba. Szóval, hatalmas pacsi mindenkinek, na meg jó reggelt! 

Aveiro városban vagyunk, kb. 2 kilométerre az Észak-Atlanti óceán partjától - itt a bázisunk, és itt él két korábbról már ismert barátunk is, akik befogadtak minket az elkövetkezendő 9 napra.

A srácok szintén CICD-s tanulók voltak, bár velünk ellentétben környezetvédelmi programot végeztek, majd közvetlen a projekt után beköltöztek az említett városba ahol jelenleg is egy önfenntartó klíma-centrum kiépítésén dolgoznak egy pár helyi tenni akaró emberke és kisebb-nagyobb szervezetek közös összefogásában.

Utunk Anglia fővárosban kezdődött, még hétfőn. Miután 11 órát vártunk a gépünkre (reptéren alvós hátizsákos utazó módszer) átrepültünk Vigoba, Spanyolország északi részére, ahol bár csak pár percünk volt szemügyre venni a gyönyörű óceánt és a kisebb szigetcsoportokból álló természeti látványosságokat, aztán pattantunk is a buszra és irány Porto, Portugália. Itt már több időnk volt a következő vonatig. Bár rohadt fáradtan, de annál inkább motiváltabban, jártunk egy gyors kört a városban, na meg a híres porto-i kaják egyiket is kipróbálunk a "Franceshina"-t.

Magyarként nagyon büszke vagyok az otthoni konyhánkra és számtalan alkalommal amikor új kaját kóstolok meg, főleg húsos ételeket akkor (bár tudom ez nem igazán helyes) etalonként használom a hazai, megszokott ízeket és minőségét az összehasonlítás miatt. Portugál barátaim, le a kalappal! Brutális ízvilág, finom és minőségi kaja! 

A porto-i kirándulásunk gyors volt. Miután teleraktuk a gyomrunkat, fogtunk is egy vonatot Aveiro irányába, ami nem volt valami egyszerű, mivel már hónapok óta sztrájkok vannak országszerte és ez hatással van a közlekedésre is. ...És akkor most itt vagyunk Aveiroban. Az idő király. Meleg és kellemesen szeles. A kávé finom, az emberek jó fejek és közvetlenek. Az óceán közel van, és életemben most látom először. És hát baromi sok dolgot kell még felfedeznünk. Szóval most épp a prezentációnkon dolgozunk, ami szombaton délután lesz - ezért jöttünk egyébként.

Ugyanakkor ezek mellé beiktattunk egy jó pár városnézést és egy speckó kirándulást is... Szépen aprajával beszámolók ezekről is.

Hamarosan találkozunk! 

Fotó: Vigo, Észak-Spanyolország