„Otthonunk a Föld”

Április 5-én, pénteken egész napos ismeretterjesztő-környezetismereti rendezvényt tartott a Van Esély Közhasznú Egyesület a Szent László Katolikus Gimnázium, Szakgimnázium, Általános Iskola, Kollégium és Óvodában.

Az ünnepélyes megnyitón köszöntőt mondott az iskola igazgatója, Kerezsi Béla, valamint a rendezvény védnöke, Leleszi Tibor polgármester úr. Kulturális műsor is színesítette az eseményt, mégpedig az iskola népdalénekes csoportja és az óvodások előadása.

Délelőtt első programként egy kisfilmet vetítettünk le, melyben Egyesületünk elnöke, Juhász Péter Gergő Malawi legmagasabb csúcsát, a Mulanje hegyet mássza meg kollégánkkal, Szeremley Csabával, és mintegy természetfilmszerűen bemutatják a környező táj sajátosságait.

Ezt követően különböző termekben, különböző szakemberek tartottak ismeretterjesztő előadásokat.

Előadók:

  • dr. Gyulai Iván – ökológus
  • ifj. Agárdi Sándor – biológia szakos tanár, Szent László Középiskola
  • Dobróné Dr. Tóth Mária – biológus – természetismereti vetélkedő és kiállítás
  • Safkova Frantiska és Safkova Ignácia – orsolyita nővérek
  • dr. Kiss Ferenc – Nyíregyházi Egyetem dékánja – biológus
  • Toldi Zoltán
  • Széles András Károly
  • dr. Nagy Péter
  • dr. Juhászné Veress Szilvia – Földkelte Egyesület: „Jégkorszak lesz Európában? Avagy mit hoz nekünk a globális felmelegedés?”
  • dr. Juhász Péter Gergő – Földkelte Egyesület: „Volt egy farmom Afrikában, avagy  miért fontos számunkra a távoli országok sorsa.”

Mindezeket egész napos programok is kísérték. Olyan kiállítások voltak megtekinthetők, mint az óvodások és középiskolások által készített, újrahasznosított termékekből álló alkotások, az aranyfokozatot nyert környezetvédelmi vándorkiállítás, Egyesületünk Afrika-kiállítása, valamint cégek és vállalatok bemutatói, mint például „Élet a méhkaptárban” és bio ételek kóstolása.